Навіщо потрібні і що дають гумові накладки (гріпси), на прикладі Bloody R72 Ultra/Pro

По хорошому я мав би один раз оглянути мишки Bloody R72 Ultra і Bloody R72 Pro і перейти до наступних матеріалів, перемкнутись на більш свіжі та актуальні теми. Але мене дещо непокоїло. Настільки, що я знову до цих мишок повертаюсь.

Справа у тому, що комплектні гумові наклейки, які клеяться збоку і зверху на корпус мишок… Мені почало здаватись, що я їх собі уявив, що вони неіснуючі і згадувати про них взагалі не можна.

Очевидна проблема
Що я маю на увазі? По-перше, за всю мою кар’єру оглядача, а це вже майже 10 років, я жодного разу не зустрічав мишки з гумовими наклейками для кращого хвату. Цього не було ані у бюджеток, ані у флагманів за десятки тисяч гривень.
По-друге. Не у всіх мишок Bloody в комплекті йдуть запасні вінілові наклейки, або кабель в оплетенні. Тобто, певні базові речі, які я дуже очікую бачити у середньобюджетних мишок поголовно всюди. Але при цьому – у Bloody R72 Ultra в комплекті йдуть гумові наклейки, які навіть не факт що допоможуть хвату.

Перевага корпусів
Бо в огляді цих мишок, а я оглядав і Bloody W72 Ultra, і Bloody R72 Ultra, і Bloody R72 Pro, посилання в описі – в огляді я казав, що корпус тут крутий. Матовий пластик швидко і агресивно збирає відбитки і вологі сліди, але він і хват забезпечує такий, що я можу годинами пітні катки тягнути – і пальці у мене не зрушаться з місця ні на міліметр. Плюс – витерти ці пластикові області буде легко.

А ромбовидна текстура гумових наклейок і не факт, що допоможе – і чистити її від грязюки буде сильно важче. То навіщо взагалі потрібні ці накладки в комплекті? Чи це просто оригінальна замануха, чи я чогось не розумію?
Також цікаво:

Неочевидна причина
І знаєте. До мене дійшло. Справа у тому, що 99,9% мишок, які існують на ринку, мають корпус.. із ABS-пластика. Це – один із двох популярних видів пластику для мишок і клавіатур. І він – дешевший з двох. Дорожчим є PBT-пластик, і на це є свої причини.
Бо у ABS є один величезний недолік. З часом він стирається до дзеркального блиску, і особливо швидко він стирається там, де його постійно або чіпляєш, або наносиш на нього агресивні матеріали. Втім, коли ви бачите пошкодження в стилі “кислота роз’їла поверхню” – це софт-тач. ABS в основному вбирає в себе олії зі шкіри, але результат теж безповоротній.

Повна версія огляду